BİLGİLENDİRME FORMU


BİLGİLENDİRME FORMU


1. Süreç

Yardım süreci, haftada bir kez; aile danışmanlığında 60 dk., bireysel danışmanlıkta 50 dk. olmak üzere planlanmıştır.Yardım süreci, haftada bir kez;  aile danışmanlığında 60 dk., bireysel danışmanlıkta 50 dk. olmak üzere planlanmıştır.

2. Gizlilik ve Sınırları

Sizinle ilgili tuttuğum kayıtlarla beraber, psikolojik danışma süresince, söylediğiniz her şey tamamen gizli tutulacaktır. Oturumlarda sanlatılanlar 3. kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır.

İSTİSNAİ DURUMLARDA GİZLİLİK SINIRLARI İHLAL EDİLİR;

·  Sizin, “kendinize veya başka kişilere ciddi bir zarar verme (örneğin kendinizin veya başkasının canına kastetme) niyetiniz/planınız olduğu yönünde,

·  Yakınınızın sizden tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalığı habersizce kapma ihtimalinin yüksek olduğu yönünde sözlü veya yazılı açıklamada bulunmanız durumunda

·  Tanıklık celbi gelmesi halinde kanunen (Ceza Muhakemesi Kanunu) tanıklık yapmak zorunda kalabilirim.

·  Hangi nedenle olursa olsun, sizinle ilgili bir bilgiyi başkasına açıklamam gerektiğinde, bu durumu önce sizinle görüşmem gerekir.

3. Olası Riskler

Bu yardım süresince duyguları keşfetmek ve bir sorun üzerinde çalışmak zaman zaman sizin sıkıntı, acı veya üzüntü yaşamanıza neden olabilir. Bu olağan bir durumdur. Sürecin sonunda beklenen, sorununuzun çözümünde ve/veya yaşam kalitenizde bir iyileşme gerçekleşmesidir.

4. Danışan Olarak Hak ve Sorumluluklarınız

·         Belirlenen gün ve saatte devam etme sorumluluğunuz bulunmaktadır.

·         Oturumlara gelmeyeceğiniz durumlarda en az seanstan 24 saat önce bilgilendirme yapmanız beklenmektedir, aksi takdirde, danışan o seansın ücretini vermekle yükümlüdür.

·         Randevuya geç kaldığınız süre kadar size ayrılan zamandan düşmekte, uzmanımız geç kaldığı süre kadar, görüşme süresine eklemekle yükümlüdür.

·         Psikolojik danışma süresince, istediğiniz zaman yardım almaktan vazgeçme hakkınız vardır.

·         Haber verilmeden üst üste 2 randevu iptal edildiği takdirde, yeni randevu oluşturulmamaktadır.